Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv

Příspěvky

První pobyt na lyžích!

8. 3. 2016

První lyžařský výlet CDM Praha konaný ve dnech 1. – 5. 3. 2016

 

Během jarních prázdnin se uskutečnil první lyžařský výjezd našeho centra. Bylo to možné díky štědrému přispění mnoha našich dárců, kterým touto cestou děkujeme, zejména Verunce Hájkové, která nám zajistila ubytování a mnoho jiných organizačních věcí.

Teenageři zde poprvé stáli na lyžích, učili se jak brzdit a zatáčet v pluhu, všichni byli moc šikovní a učili se překvapivě rychle, menší problémy měl Brian, ale druhý den se náramně zlepšil a od té doby ho lyžování moc bavilo a všichni si to užívali. Na Teenagery byl kladen postupný nárok, druhý den byli na dětském vleku, který byl velice dobrý na naučení se brždění v pluhu a zatáčení v pluhu, třetí den jsme byli již na trochu strmější sjezdovce a i zde si to teenageři moc užívali. Čtvrtý den jsme již šly na náročnější sjezdovku, z této měli teenageři trochu respekt, ale po delším čase, když se jim jí podařilo sjet si to moc užívali nejvíce asi Brian ;-). Velice nás potěšila i návštěva Phila Davise pastora z Faith Comunity Church, který za námi na jeden den přijel a lyžoval s námi.

Už teď se těšíme na další rok.  Dan Tichý.

 

Na fotky se můžete podívat na odkazu

 https://photos.google.com/album/AF1QipMpmQlOHGsCnhhGmawGPzuhdm9fBWcObDwtJVOd

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Mikulášská besídka

8. 1. 2016

mikulas.jpg

V pátek 4.prosince k nám jako vždy přišel Mikuláš, anděl a čert, které s přehledem zahráli naši teenageři pomocníci. Mladší děti se pak bázně a strachu snadno zbavily, když poznávaly hlasy svých oblíbených kamarádů.  Další mikulášské fotky na odkazu https://goo.gl/photos/KRnWTyW5x49yfSme8

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

5. benefiční koncert

8. 1. 2016

beneficni-koncert.jpg

V pondělí 23. listopadu se uskutečnil již pátý benefiční koncert v La Loca na Praze 2.

  • Děkujeme všem, kteří účinkovali bez nároku na odměnu. Za skvělou muziku děkujeme Marku Allanu Falkovi a jeho přátelům, kapele Sixis a Devles a také tanečnicím souboru Gitanne.
  • Dále děkujeme všem dárcům, kteří nám poskytli ceny do tomboly: Národní divadlo, The Chamber Úniková hra, Chef Parade Škola vaření, Laura Hair Shop, Farm Letná, Divadlo Meet Factory, UNION FILM, BIO OKO, Teta Drogerie Seifertova Praha 3, Friends Coffee House, Sir Toby´s  Hostel. 
  • Děkujeme La Loca, že nám umožnili uskutečnit tento koncert bez jakýchkoli nákladů na nájem prostor a také za dar 10% z tržby.
  • Děkujeme Faith Community Church a jejím dobrovolníkům za organizaci celé akce!
  • Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na místě celkovou částkou 24 115,- Kč, všem, kteří se zapojili do akce Záchranář a zasílají své dary, a také anonymnímu dárci, který zdvojnásobil část výtěžku benefičního koncertu. 

Další fotky z této krásné akce na tomto odkazu https://goo.gl/photos/hfh4DpNX6inGpYxD9

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Koncert a rodinné setkání

8. 1. 2016

koncert-a-rod.set..jpg

V pátek 20. listopadu se v našem centru konal koncert hudebníků Symphony of Nations pro teenagery a rodiče dětí. O program pro děti a občerstvení se postarala Mládež Křesťanského společenství Praha. Byl to skvělý večer, dobrá muzika, dobré jídlo a dobré poselství o naději. Děkujeme všem a těšíme se na další opakování v roce 2016!  Více obrázků z tohoto krásného koncertu na tomto odkazu https://goo.gl/photos/PgNyVMitb8KcriTz7

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

3. narozeniny domu

8. 1. 2016

3.-narozeniny.jpg

Ve čtvrtek 22. října jsme oslavili již třetí narozeniny domu, tedy tříleté působení v prostorách domu, který jsme rekonstruovali od roku 2005 do roku 2012. Oslavy se zúčastnili také zástupci Městské části Praha 3 radní Jaroslava Suková a zástupce starostky David Gregor. Vážíme si toho, že ocenili aktivity našeho centra a vyjádřili podporu pro jeho dlouhodobé fungování.  Dům nám Městská část pronajala do roku 2033. 

Více fotek na tomto odkazu https://goo.gl/photos/ETYJMQnxcQXuH4TH8

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Rozlučka s Vítkem.

4. 11. 2015

Na konci září se sešlo v našem centru několik desítek dětí a rodičů na rozlučce s dosavadním vedoucím Vítkem Pohankou. Vítek předal vedení centra své dlouholeté zástupkyni Anně Tiché. Vyjádřil přede všemi důvěru v tým pracovníků a dobrovolníků a povzbudil děti a rodiče, aby neztráceli důvěru a nadále přiváděli své děti i po jeho odchodu ze služeb centra. Na rozlučce jsme Vítkovi promítli stovky fotek, na kterých byl v akci s dětmi nebo při práce na stavbě našeho nového centra.

Vítek se podílel na vzniku centra již v roce 2001, po celou dobu se věnoval práci s dětmi, s teenagery, navštívil mnoho rodin dětí v Praze i mimo Prahu na ubytovnách a v azylových domech. Navštěvoval také děti z našeho centra, který se dostaly do diagnostických a výchovných ústavů a také dětských domovů. Mnoha rodinám vozil materiální pomoc (oblečení, nábytek), pomáhal jim se stěhováním. Vedl náročnou rekonstrukci domu, kterou po sedmi letech dotáhl až k úspěšnému otevření nového centra v roce 2012. Od roku 2005 se věnuje se svou manželkou Lucií, zakladatelkou centra, pěstounské péči o děti,  původně docházející do našeho centra. V pěstounské péči nadále pokračují.

Samy děti a rodiče si pro sebe naše centrum pojmenovaly jako klub Vítek. Centrum pod Vítkovým vedením získalo důvěru stovek dětí, dospívajících a jejich rodičů. Vítek se intenzivně věnoval také spolupráci s ostatními institucemi, které se věnují ohroženým dětem a mládeži, podílel se na komunitním plánování sociálních služeb na Praze 3 a navázal velmi dobrou spolupráci s vedením Městské části Praha 3.

Přejeme Vítkovi, aby se mu v novém zaměstnání dařilo, a těšíme se, až bude moci naše centrum opět navštívit.

Tým pracovníků a dobrovolníků Centra dětí a mládeže Teen Challenge Int. ČR

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Zkolaudováno!

21. 6. 2012

 Díky Bohu byl dnes úspěšně zkolaudován "náš" dům na Havlíčkově náměstí na Žižkově! Zbývá dořešit pár formalit a můžeme se stěhovat! Děkujeme všemohoucímu Bohu a vám všem, kdo jste nám po celou dobu fandili, věřili, modlili se a pomáhali. Bez vás bychom to nedokázali!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv | Fotografie: Kolaudace nového CDM na Žižkově!

Přijďte s námi oslavit 10. výročí činnosti CDM!

5. 9. 2011

wessani-foto.jpg10. září 2011 budeme v parku U Viktorky (zast. Husinecká) od 15 hodin slavit 10 let činnosti našeho centra pro děti a mládež a to s hudebním vystoupením rapové kapely Wessani a dalším doprovodným programem. Každý je srdečně zván!   ....více

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Poběžte s námi pro dům! Nebo se s námi projděte.

23. 5. 2011

Chtěli byste podpořit náš projekt rekonstrukce nového centra?

Chtěli byste prožít pohodové odpoledne?

Pokud ano, tak právě pro vás připravujeme 2. ročník běhu/procházky pro dům.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Vánoce 2010

11. 1. 2011

Díky Pánu a mnoha štědrým dárcům jsme prožili další krásné Vánoce v CDM.....

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv