Krátce z historie našeho centra

S dětmi a mládeží na Žižkově začali v roce 2001 pracovat manželé Pohankovi. Žižkov tehdy vypadal velmi odlišně od dnešní podoby. Na ulicích se bezprizorně potulovaly děti a nacházely si různé, často nebezpečné a škodlivé zábavy.

Pohankovi spolu s dalšími dobrovolníky jim nejdříve připravovali programy venku v parcích, později v prostorech Sboru Církve bratrské v Koněvově ulici.

Pro děti pořádali výlety, přespávačky, letní tábory, chodili na výstavy a koncerty.

Od roku 2002 měli pronajaté dvě místnosti v Chlumově ulici. Tyto prostory ale brzy nebyly dostačující, a proto se rozhodli vstoupit do výběrového řízení na pronájem domu na Havlíčkově náměstí. Jejich projekt byl úspěšný a v roce 2005 po vydání stavebního povolení začala rozsáhlá rekonstrukce domu, který byl v havarijním stavu a po mnoho let používaný jako squat.

Díky Božímu požehnání se po 7 letech podařilo dům zrekonstruoval z darů individuálních dárců, firem a církví, z grantů a veřejných sbírek.

V roce 2012 proběhlo slavnostní otevření nových prostor.

Služba se během let velmi rozrostla. Poslední roky navštěvuje naše centrum pravidelně přibližně 80 dětí od 3 do 20 let. Během jednoho odpoledne máme dohromady často i 50 dětí.

Současným vedoucím centra je Bc. Pavel Bukáček.

 

 

Jak vypadal náš dům před a po rekonstrukci

Průčelí

průčelí po rekonstrukci

Výtvarka

Z kuchyně ke školním dětem

Vnitřní prostory

Místnost pro předškolní děti

Místnost pro teenagery