Novinky

Krátké aktuality z našeho centra

Říjen 2022

10 let domu

Letos je to 10 let, co sídlíme v nově zrekonstruovaném domě. Na jeho opravě se podílely tisíce lidí, finančně i prakticky. Jsme jim velmi vděční!

Klikněte a zjistěte víc

Podzimky

Během podzimních prázdnin bylo 14 našich teenagerů na pobytu s mládeží KS Praha v Kutné hoře. Mohli tak mimo jiné budovat přátelství se svými vrstevníky.

Klikněte a podívejte se na krátké video z akce

Hledáme nové dárce

Vzhledem k obrovskému nárůstu cen energií hledáme nové dárce, kteří by nám pomohli pokrýt náklady na elektřinu a plyn, zvláště během nadcházející zimy.

Klikněte pro více informací

Ukrajinská dobrovolnice

Jsme moc vděční, že k nám začala pravidelně chodit mladá slečna, která utekla před válkou na Ukrajině. Pomáhá se skupinou malých dětí, kde máme nyní většinově děti z Ukrajiny. Díky dobrovolnici se s nimi můžeme lépe dorozumět a zařazovat aktivity v jejich jazyce.

Září 2022

Dopady války na Ukrajině

Po prázdninách k nám začalo chodit hodně nových dětí, mnoho z nich pochází z Ukrajiny, kterou musely kvůli válce opustit. Aktuálně k nám pravidelně chodí 15 ukrajinských dětí. Snažíme se jim proto uzpůsobit program a hledáme ukrajinské dobrovolníky, kteří by dětem tlumočili.

Maturanti

Dva naši bývalí klienti, kteří jsou už nějaký čas našimi dobrovolníky, letos úspěšně odmaturovali! Jeden z nich je první z celé jeho široké rodiny, kdo má maturitní zkoušku. Jsme na ně hrdí 😊

Dorost

Každou středu se teenageři účastní setkání mládeže v Křesťanském společenství Praha. Získávají tak kamarády mezi dětmi z většinové společnosti a zařazují se do života církve.

Hledáme dobrovolníky

Hledáme nové dobrovolníky, kteří by se spolu s námi věnovali předškolním a mladším školním dětem. Mnoho našich dlouhodobých dobrovolníků již dostudovalo a nastoupilo do práce, proto k nám dále nemohou docházet. Hledáme proto nové posily.

Každé setkání teplý oběd

Od září máme znovu otevřeno 4x týdně, děti i teenageři k nám chodí rovnou ze školy. Mladší děti chodíme do školy vyzvednout, první skupinu v 11:35, druhou ve 12:30, starší přichází sami. Všichni u nás dostávají teplý oběd a během odpoledne vydatnou svačinu.

Červenec – srpen 2022

Letní tábor

Jako už tradičně jsme i letos s dětmi byli na týdenním letním táboře. Zamýšleli jsme se nad životem apoštola Pavla, užili jsme si spoustu her, soutěží a koupání.

Videa nejen z tábora můžete shlédnout zde.

Teen camp

Kromě našeho letního tábora bereme některé děti a teenagery na církevní letní tábory. Na mládežnickém táboře Teen camp bylo letos 12 našich teenagerů. Všichni si to moc užili, skamarádili se s ostatními účastníky a posunuli se na cestě za Pánem Bohem.

Z dětí vedoucími

Někteří z „našich“ dětí jezdili v minulých letech na církevní letní tábory jako účastníci. Nyní už jezdí jako plnohodnotní vedoucí a jsou velkou pomocí.

Klikněte a poslechněte si příběh dvou z nich.

Červen 2022

Děti z dětského domova

V protějším domě nově sídlí ZDVOP, kam jsou umisťované ohrožené děti. Se zařízením jsme navázali spolupráci a některé děti, které jsou u nich umístěné, dochází na naše odpolední kluby. Jsme rádi, že se s námi mohou smát, užít si zábavu, být s partou kamarádů a také slyšet o naději pro každého člověka.