Novinky

Krátké aktuality z našeho centra

Leden 2024

Silvestrovský pobyt

Přelom starého a nového roku strávila část našich teenagerů s mládeží KS Praha. Byli na pětidenním společném pobytu na Moravě, kde si užili spoustu zábavy i duchovního programu. Krom toho bylo velmi dobré, že oslavili Nový rok bez alkoholu, kterému by se naši teenageři ve svých rodinách žel nevyhnuli.

Prosinec 2023

Vánoční slavnost pro děti

V úterý 19. 12. jsme s dětmi oslavili v klubu Vánoce. Vyprávěli jsme si vánoční příběh o narození Ježíše, našeho Zachránce, zpívali koledy, měli slavnostní společnou hostinu a hlavně každé z dětí dostalo krabici plnou krásných dárků. Tyto dárky jsme vytvořili ve spolupráci se sbírkou Krabice od bot pořádanou ČCE. Děkujeme všem ochotným dárcům!

Mikuláš

5. prosince jsme už tradičně oslavili Mikuláše. Připomněli jsme si, že Mikuláš skutečně kdysi žil, miloval Pána Boha a proto pomáhal lidem. Na jeho památku přišel i k nám Mikuláš s andělem, které pro mladší děti ztvárnili dva naši teeangeři. Děti od nich za předvedení některé své dovednosti dostali sladkou nadílku.
Pokud chcete vidět talenty některých z našich dětí, klikněte a koukněte na video 🙂

Vánoční besídka pro rodiče

Po oslavě Vánoc s dětmi jsme přizvali také jejich rodiče a další příbuzné na Vánoční besídku. Promítli jsme fotky a videa z našich akcí, a tak se ohlédli za uplynulým rokem, předškolní děti zazpívaly písníčky a řekly několik básniček, starší děti zazpívaly koledy. Bylo moc fajn strávit alespoň krátký čas  nejen s dětmi, ale i s jejich rodinami.

Bruslení

Prosincová pondělní odpoledne jsme s teenagery trávili na kluzišti na Letné. Teenageři mají bruslení moc rádi, mnozí se to už naučili s námi v minulých letech, pro některé to bylo letos poprvé, ale i nováčci si bruslení moc užívali.

Pečení perníčků

S předškolními dětmi jsme i před letošními Vánoci společně pekli cukroví. Děti byly moc šikovné, s těstem si dobře poradily a napekly společnými silami několik plechů výborných perníčků, které jsme pak jedli na Vánoční slavnosti.

Vánoční přespávačka

Se školními dětmi a teenagery jsme se sešli v pátek před Vánoci na oblíbenou Vánoční přespávačku, i přes nepřízeň počasí přišlo skoro 40 dětí. Odpoledne jsme bruslili na Letné, večer měli biblický program, soutěže, fotbal, na Vítkově jsme se rozloučili s uplynulým rokem děkovnými modlitbami a prskavkami a nakonec přespali do dalšího dne.

Setkání v Poštovicích

Několikrát ročně se koná setkání všech Teen Challenge center z ČR, před Vánoci už tradičně v Poštovicích. I letos na setkání s Pavlem jelo několik našich teenagerů, pro které je povzbuzující vidět dospělé klienty center, kteří se rozhodli změnit své životy.

Listopad 2023

Přespávačka s dorostem

Den před státním svátkem se v našem centru sešli teenageři z církve KS Praha a z našich klubů a užili si společný čas až do dalšího dne. Na programu měli soutěže, pečení, vyrábění, biblický program, bowling, fotbal a mnoho dalšího. Akce se zúčastnilo 14 našich teenagerů, kteří si společný čas velmi pochvalovali.

Říjen 2023

Nová pracovnice

Od října máme novou pracovnici na DPP k předškolním dětem. Anet má děti moc ráda a umí to s nimi. Svým laskavým přístupem si rychle získala oblibu u všech dětí. Jsme za ní moc rádi!

Podzimky

Už tradičně tráví naši teenageři podzimní prázdniny společně s křesťanskou mládeží na pobytu v Kutné hoře. Letos se akce zúčastnilo 15 našich teenagerů, kteří se přidali k dalším asi 130 mládežníkům. Akci si moc užili, posílili kamarádství s mladými z většinové společnosti a mohli také zažít něco nového s Bohem.

Dobrovolnický úklid

Jsme moc vděční zaměstnancům firmy Cisco systems, kteří nám v říjnu přišli vymalovat a uklidit dětské hřišťátko na dvorku. Byli velmi ochotní, milí a pracovití a nám moc pomohli, když pro nás zdarma udělali věci, které byly hodně potřeba, ale my jsme na ně neměli čas. DĚKUJEME

Slavnost světýlek

Poslední řijnový den jsme s dětmi zašli na kopec Parukářka na Slavnost světýlek, kterou zde každoročně pořádá Praha 3. Děti si moc užily vyrábění, soutěže, dětské tetování a hezké odměny.

Křest

Jedna z našich bývalých klientek, která do našeho centra chodila už jako malá holčička, se v říjnu nechala pokřtít. Jsme vděční, že se tak rozhodla veřejně stvrdit, že přijala Ježíše jako svého Zachránce a Pána.

Cyklovýlet

S teenagery jsme místo jednoho odpoledního klubu vyrazili na cyklovýlet. Na kolech jsme z klubu dojeli do Hloubětína, kde jsme si opekli na ohni klobásky a posilnění zase vyrazili zpět. Asi pro všechny teenagery to byl jejich nejdelší výlet na kole. Pro některé to byla velká výzva, ale nakonec to všichni zvládli a ve zdraví dojeli zase zpátky.

Září 2023

Dorost

I letošní školní rok teenageři pokračují v pravidelné účasti na dorostových setkáních církve KS Praha. Jsme moc rádi, že jsou tam dobře přijímaní. Chodí tam moc rádi, mají mezi ostatními dorostenci kamarády a s nadšením se s nimi účastních různých akcí a přespávaček.

Výlet do Liberce

V září jsme zajeli s teenagery do Liberce, kde jsme navštívili Církev bratrskou a povídali jim tam novinky z našeho centra. Odpoledne jsme se po cestě domů zastavili na koupališti, které si kluci moc užili.

Ambassadors

Od září začalo několik našich teenagerů chodit pravidelně na tréninky křesťanského fotbalového klubu Ambassadors. Jsme rádi, že tak mají další místo, kde mohou kvalitně trávit volný čas a zároveň být v křesťanském prostředí.

Nové děti

Po prázdninách jsme opět začali s kluby v plném rozsahu a zájem dětí je velký. Jen za září přišlo víc jak 20 nových dětí a celkem přes 80 různých dětí čtyř národností. Jsme rádi, že můžeme všem dětem bez rozdílu poskytovat bezpečné místo, kde tráví volný čas a mohou se dozvědět o Pánu Bohu.

Červenec – srpen 2023

Tábor

Hned na začátku prázdnin jsme s 30 dětmi jeli na tábor na skautskou základnu do Miletína. Děti si užily hry, soutěže, sporty, koupání, táborák a biblická zamyšlení. Pro mnohé děti je to jediný čas během prázdnin, kdy se dostanou ven z Prahy.

Klikněte a podívejte se na video z tábora.

Další letní tábory

Krom našeho tábora jelo cca 10 teenagerů z našeho centra na dva další letní tábory pořádané církví KS Praha. Teenageři se tak učí začleňovat mezi vrstevníky z většinové společnosti a nachází mezi nimi kamarády. Křesťanský program jim také pomáhá směřovat jejich životy za Bohem.

Fotbalový turnaj

V srpnu jelo 7 teenagerů na fotbalový turnal do Litvínova v rámci festivalu Save my life. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů, z nichž naši teenageři měli rozhodně nejmladší složení. Přesto statečně hráli a vybojovali krásné 4. místo. Gratulujeme 🙂

Koupaliště

V červenci jsme s teenageři vyrazili do Kralup na koupaliště. Užili jsme si spoustu zábavy 🙂

Park Gutovka

S mladšími dětmi jsme jedno horké odpoledne navštívili park Gutovku, kde je pro ně mnoho příležitostí k vyžití.

Šlapadla

V srpnu jsme s teenagery byli na Vltavě na šlapadlech. Zvládli na nich vymyslet spoustu různé zábavy 🙂

Červen 2023

Přespávačka

Na začátku června jsme pro děti uspořádali oblíbenou přespávačku, která navazovala na páteční odpolední klub. Děti si užily soutěže, procházku a v rámci Noci kostelů navštívily i některé žižkovské kostely.

Kliknutím otevřete video z akce.

Den dětí se skauty

V sobotu po přespávačce jsme s dětmi jeli do Modřan za skauty, kteří pro nás připravili dětský den plný různých disciplín. Děti čekala bojovka v lese, malování na obličej, střelba z luku, opékání šneků z těsta, přetahování s lanem, navlékání korálků a další skvělé aktivity. Děkujeme skautům!

Klikni pro video.

Fotbalová přespávačka

Kluci teenageři měli v sobotu fotbalovou akci – nejdříve hráli fotbalový zápas na Černém mostě, pak sledovali finále Ligy mistrů a po noční procházce přespali v klubu do dalšího dne.

Květen 2023

Festival Na Výšinách

S teenagery jsme se zúčastnili křesťanského open air festivalu Na Výšinách na Vyšehradě. Teenageři si koncerty moc užili, zvlášť rappera a DJ 🙂 Po festivalu jsme se prošli kolem Vltavy a nakonec přespali v klubu do dalšího dne.

Klikněte a podívejte se na video.

Duben 2023

Velikonoční akce

Během Velikonoc jsme ve spolupráci s pražskou křesťanskou mládeží uspořádali tři odpoledne soutěží pro děti ve vyloučených lokalitách. Naši teenageři byli v roli vedoucích, pro děti chystali disciplíny, hráli scénky a říkali jim o pravém významu Velikonoc. Vedli mi v tom skvěle!

Klikni a koukni na video.

Fotbalový zápas

Koncem dubna zašli vedoucí s několika teenagery na fotbalový zápas Slavia-Hradec. Pro teenagery to byl skvělý zážitek, na který rádi vzpomínají.

Březen 2023

Lyžák

S teenagery jsme opět vyrazili na lyžařský kurz. Bydleli jsme v Jablonci n.N. a jezdili na jizerské sjezdovky. Všichni začátečníci se rychle naučili základy lyžování a třetí den už sjížděli Tanvaldský špičák 🙂 Poslední den jsme ještě navštívili liberecký bazén.

Klikněte a podívejte se na video z akce.

Únor 2023

Z klienta pracovníkem

Kristián k nám začal chodit před mnoha lety jako malý předškolák. Postupně procházel všemi našimi věkovými skupinami, až se stal dobrovolníkem. Vloni úspěšně odmaturoval a letos k naší radosti nastoupil do našeho týmu jako pracovník na částečný úvazek. Je pro nás velkou pomocí a jsme za něj moc vděční!

V muzeu

Během pololetních prázdnin jsme s mladšími dětmi navštívili Národní zemědělské muzeum. Děti si zahrály na rybáře, myslivce i kuchaře nebo si zkusily, jak se ovládá bagr.

Leden 2023

Bruslení

I letošní zimu chodíme s teenagery bruslit. Mnozí z nich už se to naučili v minulých letech, někteří se letos učí poprvé. Všechny to ale vždy moc baví.


Klikněte a podívejte se na video

Prosinec 2022

Mikuláš v klubu

Začátkem prosince jsme si s dětmi v klubu připomněli život biskupa Mikuláše a oslavili jeho svátek rozdáváním mikulášské nadílky.


Klikněte a koukněte na video

Posila týmu

Od září do konce roku byl součástí našeho týmu Kryštof, který k nám začal před několika lety chodit jako klient. Po pár letech se stal dobrovolníkem a letos v září nastoupil jako pracovník na DPP. Od ledna nastupuje do nové práce a tak naše řady opouští. Jsme ale moc rádi alespoň za jeho krátkodobou výpomoc.

Oslava Vánoc

I letos bylo poslední společné setkání v klubu v tomto roce speciální. Připomněli jsme si vánoční příběh o narození Ježíše, našeho Zachránce. Každé dítě dostalo díky štědrým dárcům jmenovitě připravený dárek. A mnoho dětí pak v klubu zůstalo na tradiční vánoční přespávačku.

Silvestrovský pobyt

Na konec roku se přidalo 9 našich teenagerů k silvestrovskému pobytu pořádanému církví KS Praha. Všem se tam moc líbilo, utužily vztahy s ostatními mládežníky a také svůj vztah s Pánem Bohem.

Říjen 2022

10 let domu

Letos je to 10 let, co sídlíme v nově zrekonstruovaném domě. Na jeho opravě se podílely tisíce lidí, finančně i prakticky. Jsme jim velmi vděční!

Klikněte a zjistěte víc

Podzimky

Během podzimních prázdnin bylo 14 našich teenagerů na pobytu s mládeží KS Praha v Kutné hoře. Mohli tak mimo jiné budovat přátelství se svými vrstevníky.

Klikněte a podívejte se na krátké video z akce

Hledáme nové dárce

Vzhledem k obrovskému nárůstu cen energií hledáme nové dárce, kteří by nám pomohli pokrýt náklady na elektřinu a plyn, zvláště během nadcházející zimy.

Klikněte pro více informací

Ukrajinská dobrovolnice

Jsme moc vděční, že k nám začala pravidelně chodit mladá slečna, která utekla před válkou na Ukrajině. Pomáhá se skupinou malých dětí, kde máme nyní většinově děti z Ukrajiny. Díky dobrovolnici se s nimi můžeme lépe dorozumět a zařazovat aktivity v jejich jazyce.

Září 2022

Dopady války na Ukrajině

Po prázdninách k nám začalo chodit hodně nových dětí, mnoho z nich pochází z Ukrajiny, kterou musely kvůli válce opustit. Aktuálně k nám pravidelně chodí 15 ukrajinských dětí. Snažíme se jim proto uzpůsobit program a hledáme ukrajinské dobrovolníky, kteří by dětem tlumočili.

Maturanti

Dva naši bývalí klienti, kteří jsou už nějaký čas našimi dobrovolníky, letos úspěšně odmaturovali! Jeden z nich je první z celé jeho široké rodiny, kdo má maturitní zkoušku. Jsme na ně hrdí 😊

Dorost

Každou středu se teenageři účastní setkání mládeže v Křesťanském společenství Praha. Získávají tak kamarády mezi dětmi z většinové společnosti a zařazují se do života církve.

Hledáme dobrovolníky

Hledáme nové dobrovolníky, kteří by se spolu s námi věnovali předškolním a mladším školním dětem. Mnoho našich dlouhodobých dobrovolníků již dostudovalo a nastoupilo do práce, proto k nám dále nemohou docházet. Hledáme proto nové posily.

Každé setkání teplý oběd

Od září máme znovu otevřeno 4x týdně, děti i teenageři k nám chodí rovnou ze školy. Mladší děti chodíme do školy vyzvednout, první skupinu v 11:35, druhou ve 12:30, starší přichází sami. Všichni u nás dostávají teplý oběd a během odpoledne vydatnou svačinu.

Červenec – srpen 2022

Letní tábor

Jako už tradičně jsme i letos s dětmi byli na týdenním letním táboře. Zamýšleli jsme se nad životem apoštola Pavla, užili jsme si spoustu her, soutěží a koupání.


Videa nejen z tábora můžete zhlédnout zde.

Voda

Už několik let po sobě jezdíme s teenagery na vodu. Letos jsme sjížděli na kánojích Berounku. Někteří teenageři se naučili kormidlovat a zvládli i sjezdy několika jezů.


Klikněte a podívejte se na video

Teen camp

Kromě našeho letního tábora bereme některé děti a teenagery na církevní letní tábory. Na mládežnickém táboře Teen camp bylo letos 12 našich teenagerů. Všichni si to moc užili, skamarádili se s ostatními účastníky a posunuli se na cestě za Pánem Bohem.

Kromě toho se některé „naše“ děti účastnili dalších dvou letních táborů pořádaných Křesťanským společenstvím Praha.

 

Z dětí vedoucími

Někteří z „našich“ dětí jezdili v minulých letech na církevní letní tábory jako účastníci. Nyní už jezdí jako plnohodnotní vedoucí a jsou velkou pomocí.

Klikněte a poslechněte si příběh dvou z nich.

Červen 2022

Děti z dětského domova

V protějším domě nově sídlí ZDVOP, kam jsou umisťované ohrožené děti. Se zařízením jsme navázali spolupráci a některé děti, které jsou u nich umístěné, dochází na naše odpolední kluby. Jsme rádi, že se s námi mohou smát, užít si zábavu, být s partou kamarádů a také slyšet o naději pro každého člověka.